Adres

ul. Łużycka 1A

89-600 Chojnice

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-17:00
Sobota 9:00-13:00

Zadzwoń do nas

Bez wątpienia drzwi stanowią integralną część każdego domu. To od nich zależy komfort i bezpieczeństwo domowników. Z tego względu ważne, aby zostały wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia, a także łączyły w sobie funkcjonalność oraz nowoczesny design. Prawidłowo dobrane drzwi nie powinny przytłaczać, lecz współgrać z wystrojem oraz charakterem wnętrza. Szeroki wybór drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych sprawia, iż bez trudu można dopasować je do indywidualnych potrzeb klientów.

Rodzaje dostępnych na rynku drzwi:

 Na rynku dostępnych jest wiele modeli drzwi. Spośród nich wyróżniamy drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne. Drzwi zewnętrzne oprócz atrakcyjnego wyglądu muszą odznaczać się dużą wytrzymałością na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a także izolacją, która zatrzyma ciepło wewnątrz budynku. Dodatkowo muszą posiadać liczne zabezpieczenia, które będą stanowiły barierę chroniącą mieszkańców przed włamywaczami.

Nadrzędną funkcją drzwi wewnętrznych jest podział przestrzeni, a także zapewnienie domownikom prywatności. Oprócz tego powinny odznaczać się estetyką i wysoką jakością wykonania. Drzwi wewnętrzne mogą być wykonane z:

 

  • Drewna

W Polsce do produkcji drzwi najczęściej wykorzystuje się drewno sosnowe, dębowe, bukowe, a także mahoniowe. Drewno lite jest materiałem w pełni ekologicznym, które nie wywiera niekorzystnego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Oprócz tego drzwi drewniane  są odporne na uszkodzenia, a z wiekiem nabierają szlachetnego wyglądu.

  • Płyt drewnopodobnych

Drzwi z płyt drewnopodobnych są zdecydowanie tańsze od drewnianych. Z tego względu należą do najczęściej wybieranych modeli drzwi na rynku. Niemniej jednak, są mniej trwałe, a płyty drewnopodobne są podatne na uszkodzenia.

  • Szkła

Drzwi szklane w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Wykonane ze szkła hartowanego, bądź klejonego są wytrzymałe. Ich prosta linia nadaje wnętrzu lekkości i subtelności. Ponadto szklane drzwi wizualnie powiększają przestrzeń, lecz nie gwarantują prywatności.

Charakterystyka drzwi wewnętrznych

Bez względu na miejsce, w którym zostaną zamontowane, drzwi powinny odznaczać się precyzją wykonania. Materiał, z którego zostały wykonane oprócz trwałości, powinien nadawać wnętrzu elegancji i szyku. W zależności od preferencji użytkowników, drzwi mogą być prawe lub lewe.

Drzwi nazywamy prawymi, gdy zawiasy znajdują się po ich prawej stronie. Zasada ta obowiązuje również w przypadku drzwi lewych. Skrzydło otwierane w kierunku ściany optycznie powiększa pomieszczenie. Kierunek, w którym otwierają się drzwi jest niezwykle ważny, gdyż od tego zależy funkcjonalne rozmieszczenie włączników światła.

 Oprócz tego przed zakupem drzwi należy rozważyć czy będą otwierały się do wewnątrz czy na zewnątrz. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, drzwi łazienkowe oraz  do pomieszczeń kotłowni musza otwierać się na zewnątrz. Jest to podyktowane kwestiami  bezpieczeństwa. 

 Poza wspomnianym wyjątkiem większość drzwi otwiera się do wewnątrz. Dzieje się tak z przyczyn bezpieczeństwa, gdyż drzwi otwierane na zewnątrz czasowo wyłączają fragmenty ciągów komunikacyjnych. Drzwi Chojnice posiadają szeroką ofertę produktów  dostępnych w różnych wariantach kolorystycznych.

 Dostępne na rynku są drzwi przylgowe oraz bezprzylgowe. Pierwszy rodzaj posiada specjalną przylgę, która zachodzi na zawiasy, podnosząc w ten sposób walory estetyczne drzwi. Niestety w tym przypadku utrudniają dostęp do zawiasów. Drzwi bezprzylgowe są całkowicie wtopione w płaszczyznę ściany. Duży wybór kolorów umożliwia dopasowanie ich do odcienia ścian, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w industrialnych, surowych wnętrzach.

 

 

 

 

 

Polub naszą stronę

1

Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami

1

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!