Adres

ul. Łużycka 1A

89-600 Chojnice

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-17:00
Sobota 9:00-13:00

Zadzwoń do nas

Właściciele mieszkań oraz domów, które narażone są na intensywne nasłonecznienie, zadają sobie pytanie, jak skutecznie zabezpieczyć okna przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Ciemne mieszkanie jest zazwyczaj zimne i ponure. Z kolei zbyt intensywne oświetlenie mieszkania w lecie nie tylko podrażnia wzrok, ale także stanowi dodatkowe źródło ogrzewania już i tak gorącego pomieszczenia. Jednocześnie dość trudno jest znaleźć kompromis między całkowitym zaciemnieniem mieszkania lub domu, a subtelnym i skutecznym ograniczeniem dostępu promieni społecznych. Poniżej przedstawimy pięć sprawdzonych produktów, które powinny rozwiązać problem nadmiernego nasłonecznienia.

  • Zasłony

Zasłony stanowią najprostszy i tradycyjny sposób na ukrycie się przed słońcem i wścibskimi oczami sąsiadów. Mogą być wykonane z różnych tkanin, być przezroczyste, półprzezroczyste lub grube i nieprześwitujące. W naszym przekonaniu najlepszym wyborem jest zakup zasłon wielowarstwowych. Umożliwi to łączenie tkanin na różne sposoby i w konsekwencji uzyskanie różnego poziomu zaciemnienia pomieszczenia. W związku z tym takie zasłony będą uniwersalne w każdej porze roku, a nie tylko latem. Jeżeli mieszkasz w Chojnicach i twoje okna są narażone na intensywne działanie promieni słonecznych, to zakup odpowiednich zasłon może rozwiązać problem.

  • Żaluzje

Żaluzje są uniwersalnym i niezawodnym środkiem ochrony przed działaniem promieni słonecznych. Zwykle są wykonane z listew aluminiowych lub plastikowych. Materiały te w ogóle nie przepuszczają światła – skutecznie je odbijając od swojej powierzchni. Jednocześnie zmieniając kąt obrotu żaluzji, jesteś w stanie regulować ilość światła wpadającą do mieszkania lub domu. Jest to stare i niezawodne urządzenie, które będzie ci służyć przez lata.

  • Rolety

Na rynku znajdziesz dwa rodzaje rolet – wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze każdy kojarzy. Zwykle wykonane są z materiału i znajdują się na specjalnej rolce przy oknie. Ich użytkownik ma możliwość regulowania wysokości, na której się znajdują. W naszej ocenie stanowią świetne rozwiązanie kompromisowe, a nadto cena ich zakupu i instalacji nie jest wygórowana.

Wszyscy słyszeli i zapewne widzieli również rolety zewnętrzne. W powszechnym odbiorze mają one jednak pełnić zgoła inną funkcje – chronić przed ewentualnym włamaniem. Są wykonane z solidnego materiału, a po ich opuszczeniu, nasz dom lub mieszkanie zamienia się w swoistą twierdzę. Niewielu jednak wie, że świetnie chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem okien. Gdy słońce przybiera na mocy, wystarczy opuścić roletę i w ten sposób regulować dostęp promieni słonecznych do naszego domu lub mieszkania. Doskonale wiemy, jak bardzo gorąco potrafi być w Chojnicach. Jeżeli zatem zależy ci na zabezpieczeniu swoich okien, tak przed nieproszonymi gośćmi, jak i przed nadmiernym nasłonecznieniem, to rozważ zakup rolet.

  • Markizy

Markiza to nic innego jak gęsta zasłona zamontowana za oknem na metalowej ramie. Na rynku znajdziesz różne ich rodzaje. Mogą być nieruchome, zdejmowane, a nawet takie, które umożliwiają zmianę kąta nachylenia markizy nad oknem.

  • Przyciemnianie szyb

Ostatnim sposobem na walkę z nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń jest zaciemnienie szyb w oknach. Ciemna szyba będzie działała jak lustro i odbije część promieni słonecznych. Ta metoda jest szeroko stosowana w krajach arabskich, gdzie walka ze słońcem trwa cały rok. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem okien w Chojnicach, to również możesz rozważyć ich zaciemnienie – większość firm oferuje tego rodzaju usługi. Z uwagi jednak na szerokość geograficzną, w której przyszło nam żyć, w naszej ocenie tego rodzaju rozwiązanie nie będzie najlepsze – no chyba, że rzeczywiście nie lubisz słońca.

Podsumowanie

Temat nadmiernego nasłonecznienia mieszkania lub domu pojawia się każdego lata. W tym artykule przedstawiliśmy pięć sprawdzonych produktów, których zakup i instalacja powinna rozwiązać powyższy problem. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, dlatego podług własnych potrzeb, powinieneś dokonać odpowiedniego wyboru.

 

 

 

 

Polub naszą stronę

1

Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami

1

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!