Adres

ul. Łużycka 1A

89-600 Chojnice

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-17:00
Sobota 9:00-13:00

Zadzwoń do nas

Drzwi łazienkowe w sposób szczególny chronią naszą prywatność, zapewniając komfort i intymność, której tak bardzo wymagamy od tego miejsca. Codzienna higiena, jak i relaks w samotności czterech ścian i płynącej wody – każdy tych chwil potrzebuje. Jednak drzwi od łazienki muszą być też funkcjonalne i estetyczne. Dobry wybór jest więc kluczowy, niezależnie czy wybierasz drzwi w Chojnicach, czy innym miejscu. Jak więc wybrać najlepsze drzwi łazienkowe? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi?

Jest wiele aspektów, na które powinniśmy uważać przy dokonywaniu wyboru. Jak wspominaliśmy, prywatność to nie wszystko. Warto, aby drzwi spełniały też funkcję odprowadzania wilgoci, jak i były dobrane tak, aby były wygodne w użytkowaniu w danym mieszkaniu. Wybór ten jest bardzo indywidualną sprawą, ale można wyznaczyć kilka czynników, które zawsze są ważne. 

Odprowadzanie wilgoci

Jest to zdecydowanie jeden z ważniejszych punktów drzwi łazienkowych, a który zwykle nie jest brany pod uwagę przy innych pomieszczeniach. Wentylacja może zachodzić poprzez różnego rodzaju dziury bądź wcięcia w drzwiach – jest to szczególnie obowiązkowe, gdy nie posiadamy w łazience okien.

Istnieją różne sposoby na cyrkulację powietrza przez drzwi – między innymi:

  • szczeliny wentylacyjne – to jedno z nowszych rozwiązań – szczeliny te znajdują się zwykle na 80% szerokości drzwi i są praktycznie niezauważalne,
  • tuleje wentylacyjne – są to po prostu okrągłe otwory, które najczęściej znajdują się w dolnej części drzwi
  • kratki wentylacyjne – chyba najbardziej klasyczne rozwiązanie cyrkulacji – również znajdują się najczęściej u dołu drzwi i zapewniają podobną wentylację, jak tuleje.
Sposoby otwierania drzwi

Podział drzwi łazienkowych ze względu na sposób ich otwierania jest dosyć niewielki – najczęściej spotykamy się z dwoma metodami. Pierwszą, najbardziej klasyczną, są drzwi uchylne. Otwierające się w obie strony, do środka bądź na zewnątrz. Drzwi te cenione są głównie przez ich szczelność, która  jest na wysokim poziomie. 

Drugim sposobem otwieranie jest przesuwanie – drzwi przesuwne cieszą się popularnością szczególnie w mniejszych mieszkaniach, gdy nie chcemy tracić funkcjonalności miejsca poprzez montowanie drzwi uchylnych. Są bardzo wygodne.

Zamek w drzwiach

Niezależnie, czy kupujemy drzwi w Chojnicach, czy innym miejscu, warto wyposażyć je w zamek, którego funkcją jest zapewnienie prywatności.

Warto jednak, aby zamek był możliwy do otwarcia ze strony wewnętrznej, gdyż wypadki się zdarzają, a czasem nawet chwila może decydować o czyimś zdrowiu. Jest to również bardzo przydatna funkcja, jeśli w domu są dzieci, gdyż lubią się one zamykać w łazience, a tam mogą sobie bardzo łatwo i przypadkowo zrobić krzywdę. 

Wygląd drzwi i podsumowanie

Ostatnim aspektem, o którym trzeba wspomnieć, jest wygląd drzwi łazienkowych. Czemu znajduje się on na końcu, skoro wiele osób właśnie na ten aspekt zwraca największą uwagę? Otóż dlatego, że jest on najbardziej zindywidualizowaną częścią procesu wyboru drzwi. Każdy mieszkaniec Chojnic ma inny gust, więc wybierze inne drzwi. Tutaj już wybory są różne – ze względu na materiał, fason, styl i kolor. Ilu ludzi, tyle preferencji, więc każdy z osobna musi wybrać drzwi, które będą mu codziennie towarzyszyć. 

Jak więc widzimy, jest wiele aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze drzwi łazienkowych. Warto dobrze przemyśleć tę decyzję, gdyż może od niej zależeć funkcjonalność i estetyka naszej łazienki. 

 

 

 

 

 

Polub naszą stronę

1

Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami

1

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!