Adres

ul. Łużycka 1A

89-600 Chojnice

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-17:00
Sobota 9:00-13:00

Zadzwoń do nas

Zima to trudny czas obfitujący w niekorzystne warunki atmosferyczne, które mogą wykazywać negatywny wpływ na niektóre materiały budowlane. Aby zminimalizować ryzyko niepożądanego oddziaływania mrozu, deszczu, śniegu czy wiatru na drzwi i okna, warto zawczasu starannie przygotować je do chłodniejszego sezonu. Jakie kroki należy podjąć, by skutecznie zabezpieczyć okna i drzwi w Chojnicach przed zimą?

  • Pielęgnacja i uszczelnianie okien

Jesień to doskonały czas na umycie okien; zbyt silne słońce nie będzie przedwcześnie wysuszać wody, a optymalna temperatura zapewni odpowiedni komfort pracy. Do mycia szyb należy używać ścierki z mikrofibry oraz wybranego środka czyszczącego. W okresie zimowym dobrze będzie sięgnąć po preparat zapobiegający osadzaniu się pary, który zapewni najwyższą przejrzystość przeszkleń przez dłuższy czas.

Zanim nadejdą mrozy warto także skontrolować stan okien – ich ram oraz uszczelek. Jeżeli w domu zamontowane są okna drewniane, należy ocenić ich kondycję oraz rozważyć zabezpieczenie drewnianych ram za pomocą stosownych preparatów chemicznych. Trzeba także zwrócić uwagę na wygląd uszczelek pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem. W momencie, gdy są one już wyraźnie zużyte – popękane, odkształcone bądź wyszczerbione, dobrze będzie w ich miejscu przykleić nową uszczelkę, która wyeliminuje problem przenikania zimna do wnętrza przez nieszczelne okna. Można także posmarować ją dodatkowo płynem zwiększającym elastyczność, który sprawi, że guma nie będzie przymarzać i kleić się bez względu na aktualną temperaturę na zewnątrz.

Przed zimą wskazana będzie również regulacja okien. Niedomykające się skrzydła generują bowiem straty ciepła i zwiększone rachunki za ogrzewanie. Regulacji należy dokonać zgodnie ze wskazówkami producenta zawartymi w instrukcji użytkowania okien. Po przeprowadzonej czynności warto także nasmarować zawiasy i ruchome okucia smarem silikonowym bądź wazeliną techniczną.

  • Regulacja i zabezpieczanie drzwi

Przygotowanie domu przed zimowym sezonem powinno objąć również drzwi wejściowe do budynku. Jeżeli w obiekcie znajduje się stare i wysłużone drewniane skrzydło drzwiowe, dobrze będzie rozważyć jego renowację bądź zamontowanie nowego egzemplarza. Odrestaurowanie wiekowych drzwi z drewna będzie wiązać się z koniecznością dostarczenia ich do stolarza, który wyczyści je i pomaluje odpowiednim preparatem. Dobrym rozwiązaniem będzie również wymiana starego modelu na całkiem nowy. Współczesne, solidnie wykonane i starannie ocieplone drzwi w Chojnicach są skutecznym sposobem na obniżenie strat ciepła w budynku, zapewniając komfortową temperaturę we wnętrzu nawet w czasie silniejszych mrozów.

Bez względu na wiek drzwi wejściowych, warto także sprawdzić ich szczelność oraz prawidłową pracę. Jeśli widoczne są mankamenty w postaci zniszczonych uszczelek bądź opadającego skrzydła, to odpowiedni czas na wymianę izolującej gumy i regulację drzwi w zawiasach. Po przeprowadzeniu takich prac wskazane będzie staranne umycie drzwi. Do tego celu warto użyć odpowiedniego detergentu i ciepłej wody, które skutecznie usuną wszelkie zanieczyszczenia. Można sięgnąć także po profesjonalny środek do pielęgnacji drzwi zewnętrznych, który pomoże wydłużyć ich trwałość i estetyczny wygląd.

Coroczna konserwacja okien i drzwi przed zimowym sezonem powinna stać się dobrym nawykiem każdego właściciela budynku. Starannie wyczyszczone oraz wyregulowane przeszklenia i drzwi w Chojnicach pomogą w ograniczeniu wysokości rachunków za ogrzewanie oraz zapewnią optymalny mikroklimat we wnętrzach, będąc trwałą ozdobą każdego domu.

 

 

 

 

 

Polub naszą stronę

1

Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami

1

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!