Adres

ul. Łużycka 1A

89-600 Chojnice

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-17:00
Sobota 9:00-13:00

Zadzwoń do nas

Każdy budynek powinien wyglądać z zewnątrz estetycznie i spójnie. Bardzo często już na etapie projektu dopracowywane są wszystkie szczegóły związane z elewacją i stolarką okienną tak, aby razem tworzyły harmonijną całość. Tak jak w przypadku aranżacji wnętrz, obowiązują niepisane zasady, trendy i style. Z jakich rozwiązań oraz metod skorzystać, aby dopasować kolor okien do elewacji budynku? 

Charakterystyka budynku

Dużo zależy od tego, jakie przeznaczenie ma dany budynek i w jakim miejscu się znajduje. W przypadku prywatnych domów jednorodzinnych panuje względna dowolność, którą ograniczają jedynie ogólne warunki zabudowy terenu. Jeżeli chodzi o kolorystykę, teksturę oraz stolarkę okienną – wszystko w rękach inwestora.

Szczególną rolę w wizerunku zewnętrznym budynku odgrywają przede wszystkim okna i drzwi. Nadają one ostatecznego stylu i w zależności od założeń, idealnie współgrają lub kontrastują z pozostałymi elementami zewnętrznymi budynku.

Jak dopasować kolor okien do elewacji budynku?

Projekty i pomysły mogą być dowolne, dlatego nie ma żadnej reguły. Nie mniej jednak mogą one zmierzać w konkretnych kierunkach, opierając się na konkretnych założeniach.

Dopasowanie okien do elewacji na zasadach kontrastu

Stolarka okienna kontrastująca z kolorem elewacji to rozwiązanie, które podkreśla styl i charakter budynku. Należy zauważyć, że nie każdy kontrast musi być odważny i kontrowersyjny. Kontrastem mogą być więc szare okna na białej elewacji. To bardzo często stosowana kolorystyka, która uchodzi za minimalistyczną i harmonijną.

Nie mniej jednak można spotkać bardzo odważne kontrasty. Mowa o oknach czy drzwiach w kolorach intensywnej czerwieni, zieleni czy niebieskiego. Takie domy zdecydowanie wyróżniają się z tłumu. Do kolorowej stolarki okiennej dołożyć można również kolorową dachówkę. Dzisiejsza technologia pozwala tworzyć rozwiązania bez większych ograniczeń, w różnych kolorach czy kształtach.

Dopasowanie okien do elewacji na podstawie jednolitej kolorystyki

To jedno z bardziej klasycznych i często spotykanych rozwiązań. Uniwersalne łączenie barw najczęściej opiera się na odcieniach bieli czy szarości. Fasada oraz okna i drzwi mogą być w tych samych kolorach, ale innych odcieniach. Minimalizm nadaje budynkom nowoczesnego designu, estetyki i lekkości konstrukcji. Klasyczne białe lub szare okna czy drzwi są rozwiązaniem ponadczasowym i niezależnym od wciąż zmieniających się trendów.

Dopasowanie okien do elewacji oraz wnętrza domu

Nie zawsze na zewnątrz i wewnątrz dom utrzymany jest w tej samej kolorystyce. Wówczas wybór koloru stolarki okiennej jest podwójnie ciężkim wyborem. Naprzeciw takim potrzebom klientów wychodzą producenci okien, którzy oferują dwukolorową stolarkę okienną. Dzięki temu bez problemu dopasować można okna zarówno do aranżacji wnętrz, jak i do zewnętrznej fasady budynku.

Stolarka okienna szyta na miarę – Chojnice

Niezależnie od wybranego sposobu dopasowania okien do elewacji, najważniejsze jest dostosowanie rozwiązania bezpośrednio do potrzeb i oczekiwań klienta. W związku z tym warto skorzystać z usług profesjonalnych podmiotów, które wykonują elementy stolarki okiennej na zamówienie. Idealne dopasowanie wymiarów, materiałów, kolorów i funkcjonalności pozwoli stworzyć produkt, który będzie pełnił swoją funkcję przez długie lata.

Preferencje w zakresie aranżacji i wystroju wnętrz mogą być naprawdę różne. Najważniejsza jest jednak jakość wykonania i zaspokojenie potrzeb klienta. Dzięki nieograniczonym możliwościom producentów okien i drzwi, stworzenie domu marzeń jest na wyciągnięcie ręki.

Polub naszą stronę

1

Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami

1

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!