Adres

ul. Łużycka 1A

89-600 Chojnice

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-17:00
Sobota 9:00-13:00

Zadzwoń do nas

Maluchy często bawią się w okolicy okna, są ciekawe świata i niezwykle ruchliwe. Warto pamiętać o tym, że to właśnie okno jest głównym niebezpieczeństwem dla najmłodszych domowników. Aby, chronić malucha przed ryzykiem upadku, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym dziecko będzie całkowicie bezpieczne w swoim pokoju.

  • Odpowiednia szyba

Okno w pokoju dziecięcym powinno być wyposażone w bezpieczną szybę, składającą się z dwóch albo z większej ilości tafli szkła. Pomiędzy poszczególnymi warstwami znajduje się specjalna folia PVB. Nawet w przypadku kiedy dziecko uderzy ciężkim przedmiotem w szybę, będzie ona na tyle odporna, że nie ulegnie rozsypaniu i nie stłucze się, a jedynie pęknie. Szyba pozostanie w ramie okiennej, a dziecku nie będzie groziło skaleczenie się ostrymi odłamkami szkła. W przypadku dzieci wrażliwych na hałas warto zastosować szyby dźwiękochłonne, które zapewnią maluchowi spokojny i nieprzerwany sen. Co ważne, okna Chojnice umieszczone w pokoju dziecięcym muszą być  przede wszystkim wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu w czystości i odporne na zarysowania.

  • Bezpieczne klamki

Bezpieczeństwo dziecka w jego pokoju, a także w innych pomieszczeniach zostanie podniesione, poprzez zastosowanie bezpiecznych klamek. Klamki z kluczem to rozwiązanie, które uniemożliwi małemu domownikowi samodzielne otwarcie okna. Jest to opcja bardzo komfortowa, ponieważ podczas zamykania okna nie trzeba mieć kluczyka, jedynie podczas jego otwierania należy posiadać przy sobie kluczyć. Dziecko nie da rady otworzyć okna, a rodzice mogą być spokojni o jego bezpieczeństwo, nawet kiedy pozostanie ono samo w pokoju.

  • Blokada na okno

Inną możliwą opcją zabezpieczającą okno są wszelkiego rodzaju blokady, które przytwierdza się z jednej strony do ramy natomiast z drugiej do skrzydła. Dzięki nim możliwe jest delikatnie uchylenie okna, ale nie jego otwarcie na oścież. Takie ograniczniki to praktyczny sposób na zabezpieczenie okien z Chojnic przed maluchem, do tego nie kosztują zbyt dużo. Zapewniają stały dopływ świeżego powietrza do pokoju, a oprócz tego ochraniają przed niekontrolowanych otwarciem skrzydła na dużą szerokość. Ciekawą propozycją blokad okiennych jest również taka, która zabezpiecza skrzydło przed ewentualnym wypadnięciem z zawiasów. Może dojść do niego na przykład przez nieprawidłowe zamknięcie okna. Blokada błędnego położenia skrzydła jest przydatna w pokojach dzieci w każdym wieku, zwłaszcza kiedy nie obsługują one okna wystarczająco sprawnie.

  • Zabezpieczenie balkonu przed dzieckiem

Balkon jest miejscem bardzo ciekawym dla dziecka, jednak pod żadnym pozorem nie powinno się zostawiać go tam samemu, bez kontroli osoby dorosłej. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie drzwi balkonowych, wykorzystując do tego specjalne blokady balkonowe, które montuje się na wysokości niedostępnej dla dziecka. Aby zabezpieczyć balkon, można również zastosować specjalne klamki z kluczykiem oraz przyciski, które uniemożliwią otwarcie balkonu. Dla osób, którym zależy na całkowicie otwartych drzwiach, na przykład w celu przewietrzenia pomieszczenia, dobrym wyjściem jest zakup pionowych drabinek zamykanych na zatrzask. Takie rozwiązanie stosuje się także przy wejściu do kuchni czy na schody.

Ciągła dbałość o bezpieczeństwo dzieci to nie lada wyzwanie dla ich rodziców. Warto pamiętać, iż niekiedy małym kosztem można znacznie zminimalizować ryzyko, poprzez montaż w mieszkaniu sprytnych i praktycznych rozwiązań. Zabezpieczenia okienne są nie tylko proste w montażu, ale przede wszystkim wysoce skuteczne. Gwarantują dzieciom bezpieczeństwo, a rodzicom komfort psychiczny. Propozycje te powstały z myślą o najmłodszych domownikach, aby okno mogło pełnić swoją funkcję, nie narażając życia i zdrowia malucha. Wybór wysokiej jakości okna z Chojnic wraz z pewnymi zabezpieczeniami to inwestycja, którą warto podjąć w trosce o malucha.

 

 

 

 

 

Polub naszą stronę

1

Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami

1

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!